To dobra wiadomość w stosunku do tego, co było przedstawione w prowizorium budżetowym na początku sierpnia. Tam było zapisane dla całej budżetówki, czyli też funkcjonariuszy mundurowych 6,6 proc – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info przewodniczący Rady Krajowej Sekcji Służby Więziennej Andrzej Kołodziejski. Ostatecznie zapisano podwyżkę na poziomie 12,3 proc. Jak wskazał, waloryzacja o 6,6 proc. „w stosunku do waloryzacji rent i emerytur na poziomie ponad 12 proc. powodowała, że wielu mundurowych wolało odejść na zaopatrzenie emerytalne w związku z tą wyższą waloryzacją rent i emerytur niż pozostać w służbie, bo jeśli przełoży się to na pieniądze – to były porównywalne lub większe na emeryturze”.

Rada Krajowa Sekcji Służby Więziennej „Solidarności” angażowała się we wsparcie Komisji Krajowej NSZZ Solidarność w negocjacjach z rządem.

– Mieliśmy wywieszone flagi na wszystkich zakładach karnych i aresztach śledczych i wspieraliśmy Komisję Krajową merytorycznie uwagami, które mogłyby wspomóc negocjacje z rządem – podkreślił Kołodziejski. Jak dodał, w trakcie prac nad budżetem Rada Krajowa Sekcji Służby Więziennej przesłała swoje stanowisko dotyczące sytuacji funkcjonariuszy i pracowników w Służbie Więziennej.

– Zaznaczyliśmy, że waloryzacja wynagrodzeń w sferze budżetowej powinna być na poziomie wspomnianych 20 proc. W lipcu odbyła się Rada Dialogu Społecznego, która dotyczyła wynagrodzeń w sferze budżetowej i tam zostało podtrzymane stanowisko Komisji Krajowej żądania od
rządu 20 proc. waloryzacji – zaznaczył. Jak dodał, „rząd zaproponował 6,6, a my 20 i wygląda na to, że spotkaliśmy się w połowie”.

Cały wywiad w linku

https://www.tvp.info/72231735/szef-rady-krajowej-sekcji-sluzby-wieziennej-solidarnosci-o-podwyzce-w-budzetowce-wielki-sukces-srodowisk-budzetowych?fbclid=IwAR2rMfDXeL23t5LiTFjUFRNW3lfw2YMHvS2lalJ5j2bcDiyH7AMzDYDl2VE